8 Kasım 2010 Pazartesi

Bizim bayramımız onların felaketi olmasın...

Malum bayram tatiline doğru hızla yaklaşıyoruz. 9 gün kimlerimiz için uzun ev keyfi dolu, kimilerimiz için yeni maceralara kapı açan seyahatlerle dolu geçecek.

Daha önce burada bahsettiğim gibi hayvan barınakları diğer bir değişle hapisaneleri bu tatil süresince kapalı olacak. Bir çok barınakta yeterli mama ve su olup olmayacağı ise tartışılır(!!!) durumda...Bu kapsamda Haytap bir çalışma başlattı metni olduğu gibi aktarıyorum.

 "Bayramdaki 9 günlük tatilde, Türkiye'nin her yerindeki belediye sahipsiz hayvan bakımevlerindeki onbinlerce köpek aç ve susuz bırakılacak.
Bakımevi veteriner hekimleri ve personel, aile ve akrabalari ile bayram kutlarken, o canlar bir lokma yemeğe bir yudum suya hasret ölecekler.


Ulaşabildiğimiz tüm ilgili kuruluşlara ve basına, İNSANLARIN BAYRAMI HAYVANLARIN FELAKETİ olmasın mesaji ile uyarı ve dikkat çekme için yazılar yazdık, basında da çıkarmaya çalışıyoruz.


Bu çalışmayi desteklemesi açısından bayramın 3. gunu saat 13.00 de butun yurtta eşzamanli olarak belediye bakımevlerinde CAN DOSTLARI BULUŞMASI ile, belediye veteriner hekimleri, il çevre müdürlüğü görevlileri, Veteriner Hekimler Oda mensupları, belediye yetkililerini de davet ederek BAKIMEVLERİNE ZİYARETTE bulunulmasınıngerekli olduğunu düşünüyoruz.


Gruplarda ve paylaşım sitelerinde onbinlerce hayvan sever arkadaşımız, duyarlı insanlar var. Bu arkadaşlarımızın dörtte biri bile bu ziyarete katılsa, bayramın 3. günü Saat 13.00 te yüzlerce arkadaşımız bakımevlerinde ağzi dili olmayan hayvnalarımızı ziyaret etmiş olacak.
Hayvanların doyması belediye veteriner hekimlerinin umurunda değil. Eğer uğraşıp konuya dikkat çekmezsek, onların aç kalmasına seyirci kalmış olacağız.


DOHAYKO İzmir Temsilcisi ve eylem söylem grubu sözcüsü ŞULE BAYLAN bu ziyareti ülke çapında organize edecek.
Lütfen herkes bulunduğu yerde veya yakın şehirlerdeki hangi bakımevlerine ziyaret yapacağı konusunda ŞULE HANIM'a yazarsa iyi olur.


Duyarlı olan herkesi konuyu paylaşmaya davet ediyorum. Belki sayemizde gönüllüler çıkar, 1 kişi 1 kişidir.
Lütfen sosyal paylaşım alanlarınızda duyurunuz. Birileri artık bu ölümlere dur demeli..

Yine yineliyorum yeryüzü hepimizin bu nedenle "Yaşam Hakkına Saygı" gösterelim(!)

4 yorum:

Selin Ergeçer dedi ki...

Canım ne güzel bir konuya değinmişsin bugün.Bu konu gerçekten çok önemli,umarım bir bayram daha felaketle sonuçlanmaz...Çok güzel bir post olmuş,ellerine,yüreğine sağlık...

EzoNe dedi ki...

Teşekkür ederim canım bizlere de duyurduğun için :)

YEMEK VAKTİ AYLİN dedi ki...

Duyarlılığın için çok sağol canım benim...facede paylaşıcam bu konuyu

Chilek dedi ki...

Paylaşalım çoğalalım ne kadar kişi o kadar bilinç...

Yorum Gönder

şekerlerim ne demiş:)