7 Mart 2011 Pazartesi

Les Amours Imaginaires

Geçtiğimiz hafta If Ankara'da idi. İstanbul zaten Şubat'ın son haftası izleme şansını yakalamıştı.

Bizde yoğunluktan hafta içi gidemedik ancak aklımı taktığım bir film vardı ki en azından Cumartesi akşamı onu izleme şansına eriştim.

2010 Sidney Film Festivali En İyi Film Ödülü' nü alan Les Amours Imaginaires yani Hayali Aşklar...Hayali Aşklar, yakın arkadaş olan Marie ve Francis’in, hayatlarına yeni giren yakışıklı arkadaşları Nicolas’a duydukları saplantılı aşkın stilize bir kaydını tutuyor. Marie kendine güvenen, cinsellikte cüretkar bir genç kadın, Francis ise telaşsız ve yumuşak başlı, şimdiye kadar ilişkilerinde kimseye bağlanmamış gey bir genç adam. Birlikte, kendilerinden memnun bir şekilde, hatta etraflarındakileri biraz da küçümseyerek partilerden, kafelerden ve hayatın içinden akıyorlar. Sonra, kendine güveni bol bir gezgin olan Nicolas giriyor hayatlarına ve her şey yavaş yavaş değişmeye başlıyor. Marie ve Francis günlük hayatlarında gittikçe daha geniş bir yere sahip olan bu rahat karaktere iyice hasta oluyorlar. Nicolas ise, tam tersine, onlar yakınlaştıkça uzaklaşarak onları daha da delirtiyor.

Hayali Aşklar şiirsel, romantik ve tarzı olan bir film; bir yandan şahane bir güldürü, diğer yandan aşka ve arzuya içkin olan deliliğin şefkatli bir sorgulaması.

Film ve festivale katılan diğer tüm filmler hakkında bilgi almak isteyenler için tık

Bu arada Ankara' da gün bembeyaz başladı. Ben de bu beyazlıklar içinden herkese keyifli bir hafta diliyorum=) 

5 yorum:

Burcu dedi ki...

ne güzel beyazlar içinde olmak annemde dört gözle bekler oldu ama henüz yağmadı buralara (fatsa) sana güzel haftalar sevgiler :))

Selin Ergeçer dedi ki...

Konusu ilginç...Saplantılı duyguları özellikle de saplantılı aşkların konu edildiği filmleri izlemeyi seviyorum, ilgimi çekiyor benim de.Saplantılı tutkunun ne dereceye vardığını görmek hem korkutucu hem de ilginç...Paylaşım için teşekkürler canım,not aldım hemen :)

Meyra dedi ki...

hıımm merak ettim canım izlenmeli konusu keyifli belliki..hem şimdi camdan dışarı bakıyorumda bembeyaz Ankaramızda sinema keyfi ne güzel yapılır değilmi ama:))

Aysun Karaalioğlu dedi ki...

benim için malesef bu yıl sinemahayal, sizlerin yorumlarıyla yetiniyorum...

Zeynep Özmen Ünlü dedi ki...

boyle fılmlerı ızlemekten keyıf alıyorum, netten bulup ındırmek lazım.

Yorum Gönder

şekerlerim ne demiş:)