24 Mart 2011 Perşembe

Pet {accessories} shop

Mutlu edici haber geçen haftasonu patlak verdi. Bu hafta basında yerini aldı=)

Ankara Valiliği petshoplarda kedi ve köpek satışını yasaklayacak olan tasarıyı Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı' na sundu. Bununla birlikte Çankaya Belediyesi "barınaktan sahiplenme" işlemi için start verdi ve web sayfasını buna uygun hale getirdi.

Haberin detayları için buraya tıklamanız yeterli.

Diğer Valiliklerin de bir an önce harekete geçmesini diliyorum=)


Hepimiz evrenin bir parçasıyız, artık yaşayan herkese saygı göstermeyi öğrenelim. Onların bizden tek farkı bizim dilimizi konuşamıyor olmaları. Oysa gözlerinin içine baktığınızda veya dokunduğunuzda yani onların dilini öğrendiğinizde tek bekledikleri şeyin yaşama hakkı ve sevgi olduğunu zaten görüyorsunuz.

Kimse almak, beslemek hatta sevmek zorunda değil ama onların yaşama hakkına saygı göstermek zorunda. Nasıl ki çalıştığımız insanları seçemiyoruz, sevmesek de saygı gösteriyoruz tıpkı bunun gibi. Yani olması gerektiği gibi...

Başlıkta hayalimi yazdım artık petshop değil hepsi "pet accessories shop" olsun=))

3 yorum:

Sazan dedi ki...

Son derece mutluluk verici bi haber Chilekim, böylece artık sevgililer gününde vs. insanlar toka alır gibi kuzularımızı alıp, sonra rezil edemeyecek. Çok sevindim, öperim...

Meyra dedi ki...

canım bu petshop sahipleri duruma üzülecek ama çok iyi,geç kalınmış bir düzenleme olmuş sonunda..
vitrin mankeni gibi fanusların içinden kurtuldu zavallılar:))
darısı tüm ülke valiliklerinin başına olsun..

Melange dedi ki...

cok sevindirici bir haber, havasiz kücücük fanuslarin icinde sergilenmekten kurtulacaklar nihayet, o petshop sahiplerini de anlamak imkansiz hem hayvanlar icin faydali seyler satip hem de onlara böyle iskence edebilmek..

Yorum Gönder

şekerlerim ne demiş:)